איזו חנות מקונות מתאימה לעסק שלי?


איך בוחרים פלטפורמה לחנות אינטרנטית?

השאלה הזו מופנית אליי פעמים מלקוחות אשר לא בטוחים מהן האפשרויות העומדות בפניהם, מה ההבדלים ואיך לבחור את הפתרון הנכון ביותר לעסק שלהם - הפוסט הזה בשבילכם:


אין ספק שהדבר החם היום הוא מכירה באינטרנט, יש לכך אינספור יתרונות הקשורים לחשיפה ועלויות.
יותר ויותר אנשים מוכרים באינטרנט ויותר ויותר אנשים קונים באינטרנט.

בשוק המסחר האינטרנטי קיימות שפע של פתרונות מכירה, אגע בעיקריים ובידועים.


אני חייבת לציין כי אין מציאת הפתרון המתאים הוא מאד אישי, תלוי גודל העסק, משאבים, וזמינות.
לכל בחירה יש יתרונות וחסרונות. עסקים רציניים שמוכרים כבר זמן ברשת לרוב נמצאים בכל החזיתות ומחזיקים אתר מכירתי עצמאי ובנוסף חנויות בפלטפורמת קניון.

ובכן - מה ההבדלים:

חנות בקניון נמצאת תחת אתר ממותג, בעל מבנה מסוים ושבלונה עליו אנחנו מעלים את המוצרים שלנו, חשבון פייפל ומתחילים למכור.

חנות עצמאית הוא אתר אינטרנט המאפשר מכירה ישירה ללקוח.
הבניה, המיתוג, הניהול, הקידום הכל עצמאי ופתוח - השמיים הם הגבול (וגם לא תמיד..).


איזה סוג חנות אני רוצה ב״קניון״ או חנות עצמאית?


חנות במרקט ״קניון״

בחירה ב״קניון״ המתאים תלויה בסוג המוצר והקהל. גם בקניונים יש צורך רב לקדם כדי שיגיעו לקוחות שלך לחנות שלך ובמקביל החברה שבה אתה פותח חנות מקדמת את הקניון עבורך - השחקנים העיקריים בשוק:


אטסי | ETSY

אתר שהוא מרקט המציג חנויות של מוצרים בעבודת יד בלבד. אין עלויות הקמה. המודל הוא עמלה על כל קניה ותשלום על כל פעולה בחנות. המוכר מקבל תשלום לחשבון פייפל. כיום יש קורסים המלמדים כיצד לקדם מוצרים באסטי וזו כל החוכמה על מנת להצליח.

מרמלדה מרקט

מרמלדה הוא מרקט ישראלי בדומה לאטסי, מציג עבודות יד מקומיות, האתר ומערכת הניהול בעברית, ניהול החנות מאוד פשוט ומכיוון שכך לחנות עם פריטים רבים יש קושי בניהול. והתשלום משתנה סביב 250 ש״ח לחודש ובנוסף ניתן לקדם בתשלום על בסיס יומי. המוכר מקבל תשלום לחשבון פייפל.


eBay

אפשר למכור הכל - מעלים מוצרים מגדירים שליחויות ומוכרים. המוכר מקבל תשלום לחשבון פייפל.אתרים עצמאים - כולם יפים מבחוץ!

wix

קל להקמה. בחירת תבנית יפה והכנסת מוצרים. המחיר זול יחסית 16.5$ לחודש בהתחייבות לשנה. כמו המחיר כך גם המוצר. אפשרויות הניהול של החנות בוייקס הן מאוד מוגבלות. אם יש לך למעלה מעשרה מוצרים ואתה בונה על גדילת העסק - תניח לפתרון הזה. מתאים לחנויות שמוכרות מוצר אחד.


Wordpress

וורדפרס היא פלטפורמה מאד פופולרית בהקמת אתרים ולכן כמתבקש פיתחו עבורה אפליקציות שמאפשרות להפוך את האתר שלך לאתר מכירתי. גם כאן ישנה אפשרות להקים חנות יפה בעלת אפשרויות רבות אך מערכת הניהול שלה בנויה מתלאים ולא בהכרח יהיה קשר בין המודולים השונים, אפשרויות הניהול מוגבלות ומסורבלות. המחיר תלוי במי שבונה ובהיכן מאחסנים את החנות. יקר בהקמה זול בניהול מערכת מסורבלת.


מג׳נטו

פלטפורמה חינמית, עצמתית המאפשרת לתת פתרון לכל גחמה שיווקית או עיצובית. הקמת החנות והטיפול בה דורש יכולות טכניות גבוהות, כמו כן ניהול החנות ועדכונה דורש ידע טכני גבוה. האתר עצמאי לגמרי אתם בוחרים היכן יאוחסן ומה יאפשר. זול ודורש ידע טכני. מסורבל לבניה והקמה.


shopify

שופיפיי היא פלטפורמה מקצועית להקמת חנויות. העיצוב נבחר מתבנית מוכנה או בנית תבנית לפי צרכים מיוחדים. מערכת הניהול שלה משובחת נוחה וחכמה מאוד. קל לנהל בה לקוחות, מלאי, מבצעים ולקבל תמונה ברורה על מצב החנות שלך. מחירי הקמה תלויים בדרישות, עלות חודשית לאחסון 29$-299$


לסיכום

המון אפשרויות קיימות בשוק. אתם צריכים לבחור על פי סוג המוצרים, גודל העסק, שפה, קהל, יכולת ניהול,

לרוב אנשים מתחילים בקניונים וכשעולה דרישה להקמת אתר כדי להציג את יחודיות העסק ולאפשר קניה ישירה מהמוכר - זה הרגע בו בונים חנות עצמאית שעלות הקמתה דומה להקמת אתר. אני חייבת להזכיר שחנות יפה ומטריפה היא המשימה הקלה - כל חנות שלא תבחרו יש לקדם, לנהל ולטפח על מנת שתגדל


בהצלחה מוזמנים לפנות בכל שאלה:

יפית ארמון
TREE e/Commerce solutions

קצת על עצמי

אני (מעצבת ומתכנתת במקצועי), הקמתי בשנת 2004 חנות אינטרנטית לממכר אביזרי אייפון. בתקופה ההיא מג׳נטו היתה מאד פופולרית (ועד היום) ובזכות היכולות שלי הרמתי חנות מקצועית ויפה.
בדרך להקמת TREE , ניהלתי חנויות רבות בפלטפורמות שונות כולל כל אלו שהצגתי למעלה. לפני חמש שנים פגשתי בשופיפיי ומאז זו עיקר עבודתי.
Shopify  נותנת ערך מאד גבוה וחוסכת זמן יקר ומשאבי פיתוח. הרבה אנשים שמגיעים אליי אחרי שפיתחו בסביבות אחרות והחליטו לעבור בגלל המלצות. אז זה במאמר מוסגר..אם אתה מעוניין בחנות עצמאית אם אתה רואה את העסק שלך גדל - זו הבחירה המוצלחת ביותר ולעניות דעתי  - אין מה לחפש פתרון אחר :)